Bartłomiej Kwiatek liderem w rankingu Halowego Pucharu Polski!

W dniach 7 i 8 marca odbyła się druga eliminacja z cyklu Volkswagen Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi w Lublinie. Pierwsza z nich odbyła się na początku grudnia w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie Bartłomiej Kwiatek w pierwszym konkursie zajął drugie, a w drugim pierwsze miejsce. Uzbierał tym samym 45 punktów w rankingu obejmując pierwsze miejsce w tabeli.

Bartłomiej Kwiatek

Do Lublina Bartek zabrał dwa śląskie konie – Jack Daniell’s i Sonet. Zawodnik Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ, w piątkowym przejeździe nie pozostawił złudzeń swoim rywalom pokonując parkur na czysto i zajmując pierwsze miejsce. W sobotnim konkursie było nieco gorzej. Kwiatek zaliczył dwie zrzutki i uplasował się na drugiej pozycji. Drugie miejsce pozwoliło jednak utrzymać prowadzenie w rankingu!
Bartek po dwóch eliminacjach i czterech konkursach prowadzi w tabeli, z 90-cioma punktami na koncie, z 10-cio punktową przewagą do drugiego miejsca.

Przed nami wielki finał na warszawskim Torwarze – już w najbliższy weekend, w dniach 14 i 15 marca. W ubiegłym roku Kwiatek zdobył brązowy medal Halowego Pucharu Polski. Jak będzie tym razem? Trzymamy kciuki, w szczególności, że zaprzęgi parokonne nie są czarnym koniem Bartka, który na co dzień specjalizuje się w powożeniu zaprzęgami jednokonnymi.