Sprawy związkowe

Struktura PZHK

 

Zarząd
Polskiego Związku Hodowców Koni

Prezydium Zarządu PZHK

Prezes - Paweł Mazurek
Wiceprezesi - Ryszard Pietrzak (Związek Hodowców Koni Ras Zimnokrwistych), Tomasz Siergiej (ZZHK Szczecin)
Sekretarz - Krzysztof Kierzek (Związek Hodowców Polskiego Konia Szlachetnego Półkrwi)
Członkowie - Andrzej Derlecki (Pomorski Związek Hodowców Koni), dr Zenon Podstawski (MZHK Kraków), Andrzej Ślepowroński (WZHK Białystok), 

Członkowie Zarządu PZHK

Jacek Soborski (KPZHK Bydgoszcz), Bogdan Kuchejda (Ś-OZHK Katowice), Robert Jedliczka (OZHK Kielce), Mirosław Sadowski (OZHK Łódź), Henryk Kuhn (W-MZHK Olsztyn), Andrzej Bieńko (OZHK Rzeszów), Adam Kowalczyk (WZHK Warszawa), Bogdan Boś (LZHK Lublin), Marek Piętka (ZHK-ZL), Jerzy Urbański (Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich), Henryk Święcicki (ZHKWlkp Gniezno), Mieczysław Janczyk (Polski Związek Hodowców Konia Huculskiego), Jan Słomiany (Związek Hodowców Koników Polskich)

Komisja Rewizyjna

Przewodniczący - Jerzy Białobok
Zastępca Przewodniczącego - Jerzy Gawarecki
Sekretarz - Mariusz Makowski
CzłonkowieWładysław Brejta, Henryk Strzelecki

Sąd Koleżeński

Przewodniczący - Janusz Żurek
Zastępca Przewodniczącego - Marek Jóźwiakowski
Sekretarz - Stefan Wiluś
CzłonkowieMarek Murawski, Dariusz Ogórek

Komisja Koordynacyjna PZJ - PZHK

Przewodnicząca - Iwona Maciejak
Członkowie:

  • ze stro­ny PZJ: Rudolf Mrugała, Andrzej Sałacki, Zdzisław Peczyński
  • ze stro­ny PZHK: Krzysztof KierzekBogdan KuchejdaTadeusz Kodź, Henryk Święcicki.

Komisje Ksiąg Stadnych

Rasa Wielkopolska

Przewodniczący - Marek Żuławski
Wiceprzewodniczący - Marek Morawiec
Członkowie - Leszek Hądzlik, dr Jacek Łojek, Andrzej Matławski, Andrzej Stasiowski, Jacek Wilczyński

Polski Koń Szlachetny Półkrwi

Przewodniczący - Jarosław Lewandowski
Członkowie - Anna Cuber, Bogdan Kuchejda, Remigiusz Makowski, Grzegorz Orliński, Jarosław Szymoniak, Edward Trzemżalski

Rasa Małopolska

Przewodniczący - Jacek Kozik
Wiceprzewodniczący - Katarzyna Wiszowaty
Członkowie - Marek Gibała, Adam Jończyk, Zenon Podstawski, Agnieszka Szymańska, Bogusław Dąbrowski

Rasa Śląska

Przewodniczący - Krzysztof Wójcik
Wiceprzewodniczący - Janusz Lawin
Członkowie - Beata Kapica, Grzegorz Świątek, Paweł Mazurek, Paulina Peckiel, Maciej Wyszomirski

Polski Koń Zimnokrwisty

Przewodniczący - Wiesław Niewiński
Wiceprzewodniczący - Marek Morawiec
Członkowie - Jerzy Gawarecki, Andrzej Kopczyk, Michał Masłowski, Henryk Strzelecki, Marzena Woźbińska

Rasa Huculska

Przewodniczący - Marek Gibała
Wiceprzewodniczący -
Andrzej Goraus
Członkowie - Władysław Brejta, dr Maciej Jackowski, Andrzej Kosior, Paulina Peckiel, Teresa Pracuch

Rasa Konik Polski

Przewodniczący - Jan Słomiany
Wiceprzewodniczący - prof. dr hab. Tadeusz Jezierski
Członkowie - Wojciech Ganowicz, Katarzyna Igielska, prof. Zbigniew Jaworski, Patrycja Wojciechowska, Marek Żuławski

Kuce (rejestr i księga)

Przewodniczący - prof. Ryszard Kolstrung
Członkowie - Monika Kania-Piątkowska, Grażyna Kujawska, Janusz Lawin, Ewa Łobos, Jerzy Łukomski, Joanna Szulowska

Rada Hodowlana

Przewodniczący - Prof. Zbigniew Jaworski
Wiceprzewodzniczącydr Jacek Łojek
Członkowie - Marek Gibała, prof. Ryszard Kolstrung, Jacek Kozik, Jarosław Lewandowski, Wiesław Niewiński, Jan Słomiany, prof. Anna Stachurska, Krzysztof Wójcik, Marek Żuławski

Kapituła Odznaczeń

PrzewodniczącyAndrzej Woda
Członkowie - Władysław Brejta, Andrzej Matławski, Henryk Strzelecki, Janusz Lawin

Print Friendly, PDF & Email