Tegoroczny Dzień Arabski (26.08.2012, bomba w górę o 14:00) przejdzie do historii służewieckich mityngów wyścigowych. W ramach Światowego Festiwalu Gonitw Arabskich im. Szejka Zajeda bin Sultana Al Nahyana służewiecka publika będzie mogła oglądać rywalizację najdzielniejszych koni czystej krwi. Tym razem jednak to nie konie a Panie przyciągają uwagę…
Do nietuzinkowej rywalizacji dojdzie w niedzielę w gonitwie siódmej. Koni dosiądzie międzynarodowa stawka amatorsko jeżdżących Pań. Na starcie zobaczymy m.in. pochodzącą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich inżynier, niemiecką menadżerkę dystrybucji, omańską informatyczkę, francuską agentkę ubezpieczeniową, farmaceutkę z Hiszpanii czy szwajcarską nauczycielkę. Łącznie dwanaście Pań stanie do walki o nagrodę, której patronką jest Sheikha Fatima Bint Mubarak, w Emiratach oficjalnie tytułowana Matką Narodu.
Gonitwę Pań poprzedzi rozgrywana od 1985 roku Nagroda Europy, która trzeci rok z rzędu jest koronną gonitwą Festiwalu Szejka Zajeda w Polsce. Smaku dodaje fakt, że warszawski wyścig zamyka cykl trzech gonitw premiowanych dodatkową nagrodą w wysokości 30.000 EUR. Oprócz wspomnianej premii emiraccy szejkowie ufundowali nagrody dla zwycięzców o łącznej puli 45.000 EUR. Warszawskie gonitwy Dnia Arabskiego są częścią Festiwalu, który promuje gonitwy czystej krwi arabskiej m.in. w Australi, Omanie, ZEA, Maroku, USA i siedmiu krajach Europy.
Dzień Arabski to przede wszystkim niezwykłe sportowe wydarzenie, ale przybyłych na tor czekają także dodatkowe atrakcje. Pracujące na torze hostessy chętnie udzielą wskazówek, gdzie się udać, by zapewnić swoim dzieciom inne rozrywki. Na najmłodszych czekają kąciki: rysunkowy i malowania twarzy, wielkie szachy oraz mechaniczne bujaki. Będą mogli poczuć się jak dżokeje podczas przejażdżki na kucyku. Dla umilenia pobytu na Służewcu przygotowane są punkty gastronomiczne z watą cukrową, lodami oraz sokami naturalnymi. Młodzież i dorośli nie powinni ominąć stoisk z biżuterią, produktami firmy Baterware. Klimat Dnia Arabskiego przybliżą nam punkty z chustami i kadzidłami oraz tatuaże z henny.
Bilety w cenie 5 zł (strefa B), 15 (strefa B + parter Trybuny Honorowej), 25 zł – rodzinny (strefa B + parter Trybuny Honorowej dla dwóch osób dorosłych i minimum jednego dziecka) – do nabycia na miejscu w kasach. Najłatwiej na Tor Służewiec dotrzeć samochodem (wjazd od ul. Puławskiej 266). Można również dojechać tramwajami linii 4 i 10 oraz autobusem linii 300 (rusza ze stacji Metro Wilanowska).
Najświeższe informacje, statystyki, oceny szans koni, wypowiedzi trenerów dostępne na www.torsluzewiec.pl .
Zapraszam na Festiwal!