Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznej kwalifikacji ogierów rasy śląskiej do 60-dniowego treningu stacjonarnego w ZT Książ.
11 września (środa) – godz. 13:00
- Identyfikacja, badanie weterynaryjne ogólnego stanu zdrowia (w tym sprawdzenie szczepień przeciwko grypie w paszporcie hodowlanym) oraz zmierzenie ogiera (trzy podstawowe wymiary).
12 września (czwartek) – godz. 8:00
- Prezentacja w ręku
Ogiery oceniane będą przez Komisję na płycie w pozycji „stój” oraz w ruchu (stęp, kłus) na trójkącie. Aby ogier został zakwalifikowany do treningu musi zostać zbonitowany na minimum 78 pkt. - Sprawdzenie stopnia przygotowania ogiera do pracy w zaprzęgu – po zakończeniu oceny na płycie, w przypadku złych warunków pogodowych oprzęganie odbędzie się na hali
Ogier musi dać zaprząc się do bryczki przez nie więcej niż 3 osoby, po czym ruszyć stępem, kłusem i zatrzymać się. Ogier bez oporu musi cofnąć się między dyszelki, podciąganie pojazdu jednokonnego w kierunku ogiera jest niedopuszczalne. Ocenie pracy w zaprzęgu poddawane są tylko te ogiery, których eksterier został pozytywnie oceniony przez Komisję.
Podczas prezentacji w ręku oraz kwalifikacji w zaprzęgu dopuszczone jest wędzidło grube, dwuczęściowe.
Ogier bez oporów musi podawać wszystkie nogi.
Sprawdzenia stopnia przygotowania ogiera dokonuje Kierownik Zakładu w obecności członka Komisji.
UWAGA!
Ogier, który nie spełnia któregoś z ww. wymogów, nie będzie przyjęty do Zakładu Treningowego.
W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych i ochronie zdrowia koni prosimy również o zapoznanie się z zaleceniami wterynaryjnymi, które będą obowiązywały przy przyjmowaniu ogierów na kwalifikację do ZT Książ:
[pdf-embedder url=”https://www.pzhk.pl/wp-content/uploads/zt-ksiaz-2019-zalecenia-weterynaryjne-przy-kwalifikacji.pdf” title=”ZT Książ 2019 – zalecenia weterynaryjne przy kwalifikacji”]