Prezentujemy Wykaz weterynaryjnych produktów leczniczych wykluczających koniowate z uboju, udostępniony przez Wydział ds. Farmacji – Biuro Pasz, Farmacji i Utylizacji Głównego Inspektoratu Weterynarii.
WAŻNE! Zestawienie zostało stworzone na bazie informacji zawartych w Rejestrze Produktów Leczniczych https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/registry/rpl na dzień 13.02.2025 r. Każdorazowo lekarz weterynarii sprawujący opiekę nad koniowatym oraz właściciel powinni weryfikować informacje na temat weterynaryjnych produktów leczniczych w ulotce dołączonej do opakowania bądź RPL https://rejestry.ezdrowie.gov.pl/registry/rpl. Tabela może stanowić jedynie materiał pomocniczy z uwagi na to, że warunki dopuszczenia do obrotu poszczególnych weterynaryjnych produktów leczniczych mogą się zmieniać.
Nazwa weterynaryjnego produktu:
- Antiverm
- Biometrigen
- Bupredine Multidose Vet
- Butagran Equi
- Butomidor
- Chanazone
- Combi-Ject
- Dalmazin
- Danilon equidos
- Depo-Medrone V 40
- Depomycin
- Dormazolam
- Duotrim S
- Engemycin
- Equimoxin
- Equipalazone
- Eres
- Euthanimal 200mg/ml 400 mg/ml
- Euthasol
- Exagon
- Excenel
- Fatroximin Intrauterine Foam
- Fungiderm
- Fungidermin
- Grovermina
- Halevox
- Hyaluronan
- Iwermektyna – pasta dla koni
- Ketofen
- Morbital Plus
- Narkamon
- Niglumine
- Oxyvet
- Penfin
- Penicillin L.A.
- Penillin 30%
- Pen-Strep
- Pergocoat
- Pergoquin
- Polisulfamid
- Prasequin vet.
- Pyoctanini 3%
- Pyrantel Vetos-Farma, pasta doustna dla koni
- Sedalin gel
- Sedan
- Sul-Tridin 24%
- Suxibuzone Ecuphar
- Tranquigel vet
- Tranquinervin Vet
- Trimerazin proszek
- Trimerazin tabletki
- Veteglan
- Zetronil
Przypominamy, że w przypadku gdy koniowaty nie jest przeznaczony do uboju w celu spożycia przez ludzi (wyłączenie dożywotnie lub czasowe z łańcucha żywnościowego), posiadacz/ właściciel koniowatego zgłasza do komputerowej bazy danych IRZplus tę informację w terminie 7 dni od daty dokonania wpisu informacji o wyłączeniu koniowatego z łańcucha żywnościowego w dokumencie identyfikacyjnym lub składa unikalny dożywotni dokument identyfikacyjny koniowatego w celu zgłoszenia informacji do komputerowej bazy danych IRZplus do organu właściwego, którym jest centralny organ weterynaryjny państwa członkowskiego lub jednostki upoważnionej, czyli Związku Hodowców Koni, który przekazuje tę informację do bazy w terminie 2 dni od dnia jej pozyskania.”