Wnioski ustępującego Zarządu
- Kontynuować działania mające na celu objęcie koni płatnościami bezpośrednimi w Polsce.
- Po uzgodnieniu przez komisje ksiąg stadnych koni ras szlachetnych (m, wlkp, sp) jednego programu, zastąpić od 2017 r. stacjonarną wierzchową próbę ogierów ras szlachetnych próba polową.
- Pozostawić Okręgowym/Wojewódzkim Związkom Hodowców Koni decyzję o dokonaniu bądź nie i ewentualnym zamieszczeniu w katalogu wstępnej bonitacji i pomiarów ogierów rasy polski koń zimnokrwisty przez kierowników/dyrektorów Związków w czasie wstępnej kwalifikacji.
Kończąc sprawozdanie z 4-letniej kadencji Zarządu chciałbym gorąco podziękować hodowcom, którzy mimo wielu obiektywnych trudności kontynuują hodowlę koni. Dziękuję Wam za zaangażowanie w popularyzację polskiej hodowli koni.
Bardzo dziękuję kierownictwu i pracownikom Ministerstwa Rolnictwa za życzliwość i zrozumienie dla problemów hodowców koni.
Dziękuję Agencji Nieruchomości Rolnych, a w szczególności Zespołowi Nadzoru Właścicielskiego oraz Międzynarodowym Targom Poznańskim za współpracę przy przedsięwzięciach promujących polską hodowlę.
Dziękuję placówkom naukowym, a szczególnie Instytutowi Zootechniki PIB w Balicach, Instytutowi Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz uczelniom wyższym o profilu rolniczym za pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów, z jakimi się do Was zwracamy.
Dziękuję Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych i wszystkim Związkom Hodowców, z którymi przyszło nam współpracować.
Wyrażam nadzieję na dalsze zacieśnianie współpracy z Polskim Związkiem Jeździeckim i zrozumienie oczekiwań hodowców koni.
Dziękuję wszystkim innym instytucjom i organizacjom, których nie wymieniłem, a które współpracują z naszym Związkiem.
Serdecznie dziękuję wszystkim członkom Zarządu PZHK za konstruktywną współpracę. Zdarzało się, że dyskusje podczas naszych spotkań miały burzliwy przebieg, ale jednocześnie wszyscy mieliśmy świadomość tego, że wynikały one z troski o przyszłość Polskiej Hodowli Koni. Dziękuję wszystkim pozostałym członkom organów statutowych PZHK – Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego oraz Rady Hodowlanej i Komisji Ksiąg Stadnych.
Ostatnie, ale równie mocne i serdeczne słowa podziękowania kieruję do pracowników biur Okręgowych/Wojewódzkich Związków Hodowców Koni oraz do pracowników biura Polskiego Związku Hodowców Koni w Warszawie.
Jeszcze raz wszystkim wymienionym i tym, których nie wymieniłem, a z którymi współpracowaliśmy, jak również tym, którzy okazywali nam swoje poparcie, bardzo dziękuję.